شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد

شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد به عنوان شرکت سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در تاریخ 1384/10/20 به صورت سهامی عام تاسیس شده است ، درحال حاضر سرمایه شرکت 7.600 میلیارد ریال می باشد و به صورت هلدینگ چند رشته ای در اداره ثبت شرکت ها و نزد سازمان بورس به ثبت رسیده است.این شرکت جزو با سابقه ترین شرکت های گروه مالی پاسارگاد است که با در اختیار داشتن یکی از مجرب ترین اعضای هیات مدیره در ابتدای تاسیس و در طی فعالیت، همگام با رشد بانک، به رشد و نمو ادامه داده و در تاسیس و شکل دهی مجموعه خدمات مالی و صنعتی بانک از سهم به سزایی برخوردار است. گروه به عنوان هلدینگ سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در بخش های انرژی، خدمات مالی، معدن، ساختمان و فناوری اطلاعات فعال است.

میزان دارایی و سرمایه گذاری

حجم سرمایه گذاری های گروه ارزش آفرینان از ابتدای تاسیس همواره از روند رو به رشدی برخوردار بوده است به طوری که در پایان سال 1394، سرمایه گذاری‌های این گروه به 17.684 میلیارد ریال بالغ گردیده است و برآورد می‌گردد در سال 1395 سود خالص شرکت به مبلغ 2.838 میلیارد ریال نایل گردد. همچنین در پایان سال 1394 ارزش روز تلفیقی دارایی‌ها 54.129 میلیارد ریال برآورد گردیده که نسبت به پنج سال گذشته از رشد بالایی برخوردار بوده است.

استراتژی و ماموریت ها

شناسایی فرصت ها و تهدیدات در حوزه‌های مختلف اقتصادی و توانایی‌ها و ضعف های گروه مالی پاسارگاد با هدف ایجاد زنجیره ارزش، سرمایه‌گذاری بهینه منابع مالی، حضور در بازارهای بین‌المللی و برقراری ارتباط موثر و مفید با گروه مالی پاسارگاد اصلی ترین ماموریت این شرکت بوده که سعی در ایفای این نقش کلیدی دارد.
مهمترین برنامه استراتژیک گروه مالی ارزش آفرینان، حضور مستمر در سرمایه گذاری‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای زنجیره ارزش گروه مالی بانک پاسارگاد در بخش‌های انرژی، خدمات مالی، صنعت و معدن، بازار سرمایه و … می‌باشد.
همچنین کسب رتبه 92 توسط شرکت گروه ارزش‌آفرینان پاسارگاد در میان صد شرکت برتر از نظر میزان فروش با دستیابی به فروش 13.680میلیارد ریال در سال 93 از افتخارات این شرکت است.